Catering Elemanı

Catering nedir?

Teknolojinin de gelişmesi ile hızla sanayileşen toplumumuzda, çalışan iş gücünü arttırmak, hem zamandan hem performanstan fayda sağlamak için, çalışanların beslenmesini dikkatli, sağlıklı ve en düşük maliyetle sağlamak amacı ile firmalar yemek hizmetlerini, yemek üretimi yapan fabrikalardan almaktadır genelde. Catering, kelime anlamı olarak, yiyecek tedarik eden olmasına rağmen, günümüzde en çok toplu yemek hizmeti veren firmalar için söylenir. Bu anlamda dediğimiz gibi iş yerlerinde veya topluluk olan her yerde daha pratik ve ekonomik yemek çözümü olmaktadır diyebiliriz. 

Catering Hizmeti nerelerde yapılır?

Genel olarak toplantılarda, düğünlerde, nişanlarda, doğum günlerinde, davetlerde ve çeşitli organizasyonlarda yemek sorununu toplu bir şekilde çözüme kavuşturmak kesinlikle catering ile daha pratik bir yoldur. Aynı zamanda bilinmelidir ki, catering firmaları, bünyelerinde bir gıda mühendisi bulundurmak zorunda olan, özel hazır yemek hizmeti veren şirketler olarak da tanımlanabilir. Bir diğer yandan catering hizmeti, halk dilinde sıkça kullanılan şekliyle sadece bir tabldot hizmeti değildir esasında. Çünkü bu iş çok ciddi, büyük ve organizasyon gerektiren bir iştir. Bu catering şirketleri, toplu yemek olarak, düğün, nişan, doğumgünü gibi pek çok davetlerde organizasyon hizmeti verebilmektedirler.

Catering Hizmeti alırken nelere dikkat edilmelidir?

Tercihlerinizin yanında, catering veya toplu yemek firmaları ile yaptığınız anlaşmalar ile birlikte, özellikle de “Gıda Sicil Sertfikası”, “Gıda Üretim Sertifikası”nın aynı zamanda, Iso, Kalite ve Hizmet belgelerine dikkat edilerek atlanmaması gerekmektedir şüphesiz. Bir bakıma da yemek şirketlerinin önemi de, gelişen sanayileşme ile ortaya çıkarak bu denli büyümüştür. Günlük şartlarda mevcut şirketler, kendi bünyelerinde yemek hizmeti veremediklerinden dolayı, bu anlamda ihtiyaçlarını catering hizmeti veren şirketler aracılığı ile temin etmektedirler.

 

Catering Elemanı nedir?

Hazır yemek dağıtımında görev alan garsonlara catering elemanı denir.

Catering Elemanının özellikleri nelerdir?

Genellikle 18-25 Yaş Aralığında, üniversite öğrencisi ya da mezun, yabancı dil bilen diksiyonu ve fiziği düzgün, iletişim yönü güçlü, aktif, dinamik, seyahat engeli olmayan kişiler catering elemanı olabilirler.

Catering Elemanı Nerelerde çalışır?

Catering Elemanı her türlü restaurant, otellerde ve davetlerinizde çalışmaktadırlar.

Catering Elemanı hangi sektörlerde rağbet görür?

Catering Elemanı özellikle tanıtımlarda, davetlerde, her türlü organizasyonlarda çalışırlar.

Kimler Catering Elemanı olamaz?

Fiziği yeterince iyi olmayan, bakımsız, diksiyonu düzgün olmayan, garsonluk becerisi olmayan kişiler Catering Elemanı olamaz.

Catering Elemanı olmak isteyenler nerelere başvurmalıdır?

Catering Elemanı olmak isteyenler firmamıza başvurabilirler. Yeterli vasıflara sahip olanlar değerlendirmeye alınacaklardır.

Catering Elemanı ortalama ne kadar kazanır?

İşin süresi ve zorluğuyla alakalı olarak ücretler değişkenlik göstermektedir. Firmamıza başvurduğunuz takdirde bilgilendirme yapılacaktır.

 

Catering Elemanı Bulmak İçin Ne Yapılır?

Önce firmamıza danışmanız menfaatiniz gereğidir. Yılların oluşturduğu bilgi, birikim ve uygun fiyat politikası nedeni ile Catering Elemanı bulabileceğiniz emin ellerden biri firmamızdır.

 

Catering Elemanı iletişim;

Lütfen web sitemizin iletişim menüsünden bizimle temas kurunuz. Ücretsiz danışmanlık hizmetimizden istifade ediniz.

 

 

 

TOP