Prova Mankeni

 

Kimlere Prova Mankeni denir?

Hazır giyim firmalarının markalaşma ve ihracata yönelik koleksiyon hazırlama sürecinde kıyafetleri pazara çıkmadan üzerinde test edilen kişiye Prova Mankeni denir.

Prova Mankeni nasıl olunur?

Prova Mankeninin vücut ölçüleri istenen kalıba uygun, beden numarasına tam oturan, aynı kalıptan diğer insanlarla uyumlu olması gerekir.

Firmamıza başvurduğunuz takdirde bu vasıflara sahip güler yüzlü çalışanlarımız hizmetinizde olacaktır.

Prova Mankeni olmak için fiziksel özellikler nelerdir?

Prova Mankeni beden ölçülerine uygun standartlarda olmalıdır.

Prova Mankeni Nerelerde çalışır?

Prova mankeni manken ajanslarının en büyük sıkıntı çektiği işlerden biridir, bunun nedeni aranan prova mankeninin ölçülerinin bire bir tutturmaya çalışılmasıdır. Prova mankenlerinde sadece boy beden ölçüleri değil, omuzdan  omuza uzunluk, bacak içi uzunluğu ve daha birçok uzunluk ölçülerinin tutturulması gerekmektedir. Özellikle büyük beden prova mankeni konusunda sıkıntılar yaşayan manken ajansları, büyük beden mankenlerin sektörde yer alması için büyük bir çaba sarf etmektedirler. Sektörde bulunan büyük beden prova mankenleri az olmaları nedeni ile çalışma fiyatları normal modellere oranla fazladır. Manken ajansları prova mankeni ve özellikle büyük beden prova mankeni alımlarında kesinlikle tecrübe aramadan kadrolarına dâhil etme çabası içindedirler.

Prova Mankeni hangi sektörlerde rağbet görür?

Tüm hazır giyim sektöründe prova mankenine ihtiyaç duyulmaktadır.

Kimler Prova Mankeni olamaz?

Fiziği yeterince iyi olmayan, bakımsız kişiler Prova mankeni olamaz.

Prova Mankeni olmak isteyenler nerelere başvurmalıdır?

Prova Mankeni olmak isteyenler firmamıza başvurabilirler. Yeterli vasıflara sahip olanlar değerlendirmeye alınacaklardır.

Prova Mankeni ortalama ne kadar kazanır?

İşin süresi ve zorluğuyla alakalı olarak ücretler değişkenlik göstermektedir. Firmamıza başvurduğunuz takdirde bilgilendirme yapılacaktır.

Ev kadınından üniversite öğrencisine kadar birçok kişi tam gün veya part time olarak prova mankenliği yapıyor. Kadrolu prova mankenleri ayda 750-1250 TL arasında bir ücret alırken bu işi part time olarak yapan üniversite öğrencilerinin günlük kazançları ise 70-90 TL arasında değişiyor.

Prova Mankenlerinin esas görevleri nelerdir?

Prova edecekleri bedeni muhafaza etmek, vücudunu formda tutmak ve bakımlı olmak prova mankenlerinin görevidir.

Prova Mankeni Bulmak İçin Ne Yapılır

Önce firmamıza danışmanız menfaatiniz gereğidir. Yılların oluşturduğu bilgi, birikim ve uygun fiyat politikası nedeni ile Prova Mankeni bulabileceğiniz emin ellerden biri firmamızdır.

 

Prova Mankeni iletişim;

Lütfen web sitemizin iletişim menüsünden bizimle temas kurunuz. Ücretsiz danışmanlık hizmetimizden istifade ediniz.

 

TOP