Stand Hostesi

Firmamız "stand hostesi" hizmeti de vermektedir.

Stand Hostesliği Nedir?

Alışveriş merkezlerinde markaların, festivallerde sponsorların, fuarda katılımcı firmaların daha etkili bir tanıtım yapmak için hem bilgi vermek hem de yönlendirme yapmak için desklerde görev verdikleri kişilere stand hostesi denir. Stand Hostesleri genellikle üniversite öğrencilerinden oluşur. Stand hostesi servis hostesiyle çok karıştırılan bir kavramdır. Stand hostesleri ikram ya da servis yapmazlar.

Tseye göre stand host/ hostesliği, fuar, sergi ve kongre gibi organizasyonlarda, standın düzenlenmesi ve müşteri hizmetlerinin verilmesi ile ilgili meslek alanıdır.

İşkura göre, kongre ve fuar hostesi, belirli bir süre içerisinde, kongre, seminer, fuar, sergi vb. organizasyonlarda salon ve sergi alanlarını (stand) düzenleme, müşteri hizmetleri ve kayıt kabul işlemlerini yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

 

Kimlere Stand hostesi denir?

Fuar hostesleri fuarlarda, alışveriş merkezlerinde, gösterilerde ya da sokakta kurulmuş standlarda firma ve marka tanıtımını üstlenen bayanlardır. Bunlara stand hostesi adı da verilebilir. Fuar hostu da aynı işi yapan erkeklere verilen isimdir. Fuar hostesleri firmaların ürettiği ürünleri ya da sağladığı hizmetleri tanıtabilir ve reklam yapabilir. Fuar hostesleri yarı zamanlı ya da tam zamanlı çalışabilir. Genellikle yarı zamanlı olabilmesi ve bir gün içinde diğer işlere nazaran iyi para kazandırması gibi sebeplerden üniversite öğrencilerinin tercih ettiği bir seçenek hâline gelmiştir. Bununla birlikte amatör olanlar ve model/manken olmak isteyenler de başlangıçta fuar hostesliği yapmaktadırlar.

 

Stand Hostesi olmak için fiziksel özellikler nelerdir?

Fuar hostesi ve fuar hostu olmak isteyen kişilerde öncelikle iyi fiziksel özellikler aranmaktadır. Fuar hostesleri tanıtım ve reklam işlerini yerine getirdikleri için öncelikle bakımlı ve iyi görünmelidirler. Dış görünüşe özen gösteren kişiler bu açıdan her zaman öncelik taşmaktadırlar. Model olmak isteyenlerin bu yönden en büyük avantajı fiziksel özelliklerin iyi olmasıdır. Firmalar host ya da hostes seçerken genellikle fiziksel özellikleri iyi olan, bakımlı ve güler yüzlü kişileri seçmektedirler. Ayrıca host ve hostesler farklı ve çok sayıda firmanın tanıtımını yaptığı için bunlarda belirli bir kültür seviyesine sahip olma ve en az lise mezunu olma gibi nitelikler de aranmaktadır. Yabancı dil bilmek de avantaj sağlamaktadır.

 

Stand Hostesliği Nasıl Bir İştir?

 

Fuar hostesi ve fuar hostu olarak çalışmanın hem kolaylıkları hem de zorlukları vardır. Fuar hostesi olarak çalışmanın kolaylığı bu işin her gün yapılma zorunluluğunun olmamasıdır. Yani sadece fuar, etkinlik, gösteri, açılış ve benzeri faaliyetlerin olduğu zamanlarda görev almak bir açıdan avantajdır. Bunula birlikte bir ajansla fuar hostesi ya da fuar hostu olarak çalışmak için anlaşma yaptığınızda bu iş avantaj hâline gelebilir. Fakat sözleşme yaparsanız ajansın sizin için bulduğu tüm işleri kabul etmek zorunda kalırsınız ki bu iş o zaman sizin için pek eğlenceli olmayabilir.

 

Stand hostu ne iş yapar?

 

Stand Hostesi kayıt-kabul masasını hazırlar.

Yeni yaka kartları hazırlar.

Firma ve firmanın ürettiği ürün ya da sunduğu hizmet hakkında bilgiler verir.

Bir açılış ve benzeri organizasyon söz konusu ise program akışını sunar.

Katılımcılara yaka kartlarını sunar.

Tüm bu işlerin güler yüzle gerçekleştirilmesi gerektiği için fuar hostesleri ve fuar hostları insan ilişkilerinde başarılı olmalı, sosyal ve güçlü olmalıdır.

 

Hostesler ortalama ne kadar kazanır?

 

Fuar hostesleri ve fuar hostlarının kazandığı ücretler çok değişkenlik göstermektedir. Öyle ki bazı firmalar fiziği çok düzgün olan host ve hosteslere daha çok ücret ödeyebilmektedir. Deneyimli, olmak ve güler yüzlü olmak da ücreti etkileyebilmektedir. Bununla birlikte amatörler için kazanılan en düşük ücretin günde 25-30 TL olduğunu ve en yüksek ücretin de 100 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz. Ancak daha tecrübeli ve/veya başarılı hostesler günde 250 TL ye kadar gelir elde edebilirler. Bazı host ve hosteslik işlerinde bu ücrete sigorta da dâhil olabilmektedir. Bunun dışında profesyonel modeller, mankenler ve benzeri kişilerde fuarlarda tanıtım amaçlı görev alabilmektedir. Burada ücretler 500-2000 TL arasında kişinin özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir.

 

Stand Hakkında

Fuar Standınız sizin katılmış olduğunuz fuardaki iş yerinizdir. Fuar Standınız katılmış olduğunuz fuarda ürünlerinizi düzgün ve doğru bir şekilde sergilemeniz, firmanızı ifade edebilmeniz kısacası katılmış olduğunuz fuarın amacına hizmet etmesi açısından çok önemlidir..Firmanızı ilk kez görecek olan ziyaretçiler firmanızla ilgili ilk izlenimlerini standınız aracılığı ile edinecekleridir.Bu açıdan Fuar standları önemle üzerinde durulması gereken bir konudur. Fuara katılma amacınız seçeceğiniz fuar Standı çeşidini belirlemek açısından en önemli unsurdur..Prestij için katılmış olduğunuz bir fuarda ucuz görünümlü bir fuarda ziyaretçilerin gözünde istediğiniz etkiyi yaratamazsınız…

 

Stand Hostesi Bulmak İçin Ne Yapılır

Önce firmamıza danışmanız menfaatiniz gereğidir. Yılların oluşturduğu bilgi, birikim ve uygun fiyat politikası nedeni ile stand hostesi bulabileceğiniz emin ellerden biri firmamızdır.

 

Stand Hostesi iletişim;

Lütfen web sitemizin iletişim menüsünden bizimle temas kurunuz. Ücretsiz danışmanlık hizmetimizden istifade ediniz.

 

İzmir Tadım Hostesi

İzmir Organizasyon Şirketleri

Üretmiş olduğunuz bir ürün veya marka için en önemli aşamalardan birisi de tanıtım aşamasıdır. Ürününüz veya markanıza ne kadar güveniyor olursanız olun, dünya’nın en kaliteli ürünü dahi olsa potansiyel müşteri kitlesine o ürünü ulaştırmadıktan sonra maalesef ürününüz de markanız da başarıya ulaşamayacaktır. Bu doğrultuda tüm firmalar genelde kendi departmanlarında tanıtım bölümü kurmak yerine organizasyon ve tanıtım işlerini dış hizmet alarak gerçekleştirmektedir. Ajansu olarak sektörün öncü tanıtım firmalarından birisiyiz ve bugüne kadar on binlerce farklı organizasyonu müşterilerimize başarıyla sunduk. Bugün Ajansu tanıtım organizasyonu olarak İzmir tadım hostesi hizmetinizden biraz sizlere bahsedeceğiz.

İstanbul Tadım Hostesi

Tadım Hostesleri

Ajansu tanıtım ajansı olarak müşterilerimize uzun yıllardır reklam ve organizasyon hizmetlerimizi sunmaktayız. Bu süre boyunca daima sizlerin memnuniyetini çok önemsedik ve bu sebeple her zaman sizlere en uygun fiyatları sunmaya çalışıyoruz. Bazı ürünlerde vardır ki sadece reklam yapmak yetmez, müşterilerin bu ürünleri bizzat denemesi için sahaya inmek gerekir. Bu ürünler genelde gıda ürünleri olur. Bir ürüne siz reklamda ne kadar lezzetli derseniz deyin müşteri onu tatmadan buna ikna olmayacaktır. Özellikle fuar veya market gibi kalabalık ortamlarda İstanbul tadım hostesi hizmetlerimiz ile sizlere yardımcı oluyoruz. Müşterilerinize güler yüz ile beraber ürünlerinizi tattırıyoruz. Bu hizmet bünyesinde çalışan personel arkadaşlarımızın tamamı profesyonel ve tecrübeli ekip arkadaşlarımızdır. Ürünleri adeta kendi ürünleri gibi benimseyerek tüm özelliklerini de müşteriye sizin istediğiniz şekilde aktaracaklardır.

TOP